Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su slapukų politika.
Užduokite klausimą vadybininkui
Dėl prekės: "Oro veiksniams atsparioms dangoms, kurių pagrindas – silikatas Sylitol-Finish"
Oro veiksniams atsparioms dangoms, kurių pagrindas – silikatas Sylitol-Finish
Gamintojas: CAPAROL
Mato vienetas: Vienetas (vnt)
Tomas Tamkevičius
Aprašymas
- Atsparūs oro veiksniams.
- Būdinga gertis.
- Pralaidūs CO2.
- Dvigubos silicifikacijos poveikis, sustiprinti kvarcu.
- Dėl silicifikacijos gera sukibtis su mineraliniais pagrindais.
- Lengvai dengiami.
15 l indai
„Color Express":
1,25 l, 7,5 l, 12,5 l indai
„Sylitol-Finish" 130 kaip balta spalvinama „Histolith-Volltonfarben“, o kaip bazinė prekė spalvinama mašinomis „ColorExpress-System" visomis spalvinamųjų dažų kolekcijomis bet kokiu santykiu. Spalvinimo klaidai aptikti prieš dažant patikrinti, ar tiksliai nuspalvinta. Greta esantiems paviršiams naudoti tik tos pačios partijos spalvą. Žėrinčių, sodrių spalvų dažams būdinga prastesnė dengiamoji geba, todėl pirmiausia rekomenduojama padengti dengiamąjį sluoksnį pastelinių spalvų dažais baltos spalvos pagrindu. Prireikus, dengti antrą dengiamąjį sluoksnį.
Spalvos pastovumas pagal BFS atmeną Nr. 26:
B klasė.
1 grupė.
Matiniai, G3
Laikymas
Vėsiai, bet ne šaltyje. Indus laikykite sandariai uždarytus. Medžiaga laikoma tik plastikiniuose induose. Gaminio laikymo laikas apie 12 mėn.
Parametrai pagal DIN EN 1062.
Spalvinant gali atsirasti nuokrypių nuo techninių parametrų.
„Sylitol Minera”
„Sylitol Compact”
Techniniai duomenys
PIc, PII, PIII tinkai:
Naujas tinkas, kad sutvirtėtų ir išdžiūtų, atsižvelgiant į oro sąlygas (temperatūra 20°C ir drėgmė - 65 % ), paliekamas nepadengtas 1 sav. Esant nepalankioms oro sąlygoms, pvz. lietui ar vėjui, reikia tuomet palikti tinką džiūti ilgiau.
Tinkas su kreidinančiu sluoksniu:
Tepantys arba kreidinantys paviršiai su vadinamuoju kreidinančiu sluoksniu mažina sankibą, todėl jis pašalinamas dengiant „Histolith® Fluat“ ir nuplaunant.
Nusvidintas tinkas:
Nusvidintas paviršius, kuris truputį blizga, pašalinamas padengiant „Histolith® Fluat“ ir nuplaunant.
Taisytos tinko vietos:
Taisant plyšius ar pakenktas tinko vietas, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tinkui taisyti naudojamas skiedinys atitiktų tinko tvirtumą ir faktūrą. Tinkui taisyti ypač tinka paruoštas skiedinys, kurio pagrindas – kalkės ir cementas. Taisytos vietos prieš dažant turi būti sutvirtėjusios ir išdžiūvusios, be to jas reikia kruopščiai padengti „Histolith® Fluat“ tirpalu ir nuplauti. Atkreipkite dėmesį į tai, kad dengdami fluatais užgriebtumėte per 1-2 šepečių plotį nuo ištaisytos vietos. Kai taisomos tinko vietos yra didelės, tai padengti fluatu ir nuplauti reikia visą paviršių (seną ir naują tinką).
Seni mineralinių dažų sluoksniai:
Neatšokę seni dažai nuvalomi sausu arba šlapiu būdu. Atšokę, oro veiksnių pakenkti mineralinių dažų sluoksniai nušlifuojami, nugramdomi arba nuėsdinami. Po to visas paviršius kruopščiai nuplaunamas vandeniu. Gruntuojama „Sylitol-Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1.
Apkrovos neišlaikantys seni dispersinių dažų sluoksniai:
Visiškai pašalinami mechaniškai arba nuplaunami aukšto slėgio karšto vandens srove laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių. Nušlifuoti, nesugeriantys pagrindai gruntuojami „Sylitol-Minera”. Nušlifuoti, stipriai sugeriantys pagrindai sutvirtinami nugruntuojant „Sylitol-Konzentrat 111”, atskiedus vandeniu santykiu 2:1. Tarpinis sluoksnis dengiamas “Sylitol-Minera”.
Apkrovą išlaikantys seni matiniai dispersinių dažų sluoksniai:
Nešvarumai ir truputį kreidinantis sluoksnis nuvalomi iki pagrindo vandens srove su slėgiu arba kitais specialiais tinkamais metodais laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių. Tarpinis sluoksnis dengiamas „Sylitol-Compact“ .
Byrantis tinkas:
Nuvalomas sausu šepečiu ir visas paviršius nuplaunamas vandens srove su slėgiu laikantis įstatymų reikalavimų.
PIc, PII ir PIII skiedinio grupių senas tvirtas tinkas:
Nešvarūs paviršiai nuvalomi mechaniškai arba mašinomis laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių, pvz., vandens srove su slėgiu arba aukšto slėgio vandens srove su smėlio priemaiša. Drėgno smėlio srove galima valyti tik PII ir PIII skiedinio grupių tinką. Apkerpėjęs ar dumblių pelėsio pakenktas tinkas nuplaunamas vandens srove laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių ir apdorojamas “Capatox” pagal instrukciją. Dengiamas specialiais fungicidiniais dažais „Sylitol - NQG“.
Mineralinis ir silikatinis termoizoliacinių sistemų tinkas:
Nešvarūs, dumblių pakenkti pagrindai nuvalomi silpna vandens srove su valymo priemonėmis, laikantis įstatyminių potvarkių. Nevalyti mechaniškai. Apkerpėjęs ar dumblių pelėsio pakenktas tinkas apdorojamas „Capatox” pagal instrukciją. Dengiamas specialiais fungicidiniais dažais „Sylitol - NQG“.
Smiltainis, plytų mūras:
Dažyti tinka tik šalčiui atsparios išorinės plytos, kuriose nėra į paviršių patenkančių ir dažančių intarpų, kaip antai: smėlio ir molio gumulų. Siūlės turi būti be plyšių ir be sankibą mažinančių sandarinimo priemonių ar pan. Prasimušusios druskos nuvalomos sausu šepečiu.
Tepantys paviršiai per visą plotą padengiami „Histolith® Fluat“ tirpalu ir nuplaunami. Stogo, langų ir grindų jungtys turi būti atliktos pagal Silikatinių plytų sąjungos direktyvas (žr. BFS-nuoroda Nr.2).
Akmens apdorojimas:
Natūralūs akmenys turi būti tvirti, sausi, be prasimušusių druskų. Oro veiksnių pakenkti akmenų paviršiai prieš dažant sutvirtinami kelis kartus padengiant „Histolith® Steinfestiger“.
Nešvarūs akmenys valomi vandens srove su slėgiu laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių. Akmenys taisomi ne tinko skiediniu, bet akmens pakaitalo medžiagomis. Ištaisytos vietos turi būti gerai sutvirtėjusios, prieš dažant kvalifikuotai padengtos fluatu ir nuplautos.
Ypač senuose pastatuose pravartu įrengti sausas ir išgarinimo zonas, t.y. tarp cokolio ir žemės supilant filtrinį žvyro sluoksnį.
Stipriai ir netolygiai sugeriantis tinkas, byrantis tinkas :
Atitinkamai paruošus gruntuojama mišiniu - 2 dalys “Sylitol-Konzentrat 111” ir 1 dalis vandens šepečiu sočiai įtrinant. Stipriai sugeriantis tinkas gruntuojamas du kartus dar neišdžiūvus pirmajam sluoksniui.Tarpinis sluoksnis dengiamas atskiedus iki 10 % “Sylitol-Konzentrat 111”. Baigiamasis sluoksnis dengiamas atskiedus iki 3 % “Sylitol-Konzentrat 111”.
Kaip išlyginamasis dažų sluoksnis:
Ne anksčiau kaip po 7 faktūrinio tinko prastovos dienų (nelygu oro sąlygos). Prireikus „Sylitol-Finish 130“ skiesti 3% „Sylitol-Konzentrat 111“. Dengiant tinko spalvos išlyginamąjį dažų sluoksnį, paprastai pakanka 1 darbo ciklo. Apipavidalinant spalvotais dažais, reikia 2 darbo ciklų: padengti grunto ir baigiamąjį sluoksnį.
Pagrindo ir aplinkos temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +8°C.
Negalima dengti, kai paviršiai apšviesti tiesioginių saulės spindulių, lyjant, kai labai didelis oro drėgnumas (rūkas) arba pučiant stipriam vėjui. Esant reikalui pastoliai apdengiami apsauginiu brezentu. Saugokitės nakties šalnų. Negalima dengti emalinių dažų sluoksnių, pagrindų su prasimušusiomis druskomis, plastiko ir medienos.
Netinka dengti horizontalių paviršių, kuriuos veikia vandens apkrova. Dengiant paviršius su nedideliu nuolydžiu, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vandens nutekėjimas būtų nepriekaištingas.
Tamsių spalvų dažų sluoksnyje, veikiant mechaninei apkrovai (krapštant), gali atsirasti šviesių dryžių. Tai visų matinių fasadinių dažų savybė. Veikiant drėgmei, pvz., lyjant lietui, tie dryžiai išnyksta. Kai pagrindai tankūs, vėsūs arba kai dėl atmosferos veiksnių poveikio paviršius džiūsta lėčiau, veikiant drėgmei (lyjant lietui, tvyrant rūkui, esant rasai), ant paviršių gali atsirasti gelsvų, skaidrių, truputį blizgių ir lipnių pagalbinės medžiagos patako pėdsakų. Šios pagalbinės medžiagos yra tirpios vandenyje, todėl gausiu kiekiu vandens, pvz., daug kartų stipriai palijus, jos nusivalo pačios. Dėl to išdžiūvusio sluoksnio kokybė nenukenčia. Jei reikia dengti nedelsiant, patakas sudrėkinamas ir po kurio laiko visiškai nuplaunamas. Papildomai gruntuojama „CapaGrund Universal“. Tinkamomis oro sąlygomis tokių patako pėdsakų neatsiranda.
Fasadų paviršiams, kurie dėl specialių objekto sąlygų arba oro atmosferos veiksnių yra daugiau veikiami drėgmės nei įprastai,padidėja apaugimo dumbliais, kerpėmis rizika.Tokiu atveju pakenktiems paviršiams patariame naudoti specialų „Sylitol-NQG" produktą, kuriame yra veikliųjų medžaigų, laikinai sustabdančių dumblių bei kerpių augimą.
Pataisytų vietų žymės paviršiuje priklauso nuo daugybės veiksnių, todėl yra neišvengiamos (BFS atmena Nr. 25).Sąveika su kitomis dažymo medžaigomis:
Kad išlaikyti specifines savybes, „Sylitol" produktai negali būti maišomi su kitomis dažymo preimonėmis.
Apdengimo priemonės:
Kruopščiai apdenkite plotus aplink dažomą paviršių, ypač stiklą, keramiką, emalinius paviršius, klinkerį, natūralų akmenį, metalą ir natūralią arba dažyve dažytą medieną. Dažų tiškalus iškart nuplaukite dideliu kiekiu vandens vandeniu.
Pučiant stipriam vėjui, ypač jei dengiate voleliu arba purškiate purkštuvu, pastolius apdenkite apsauginiu brezentu.
Priemonės, susijusios su konstrukcija:
Išsikišusios dalys: karnizai, palangės, atbrailos ir kt. turi būti kvalifikuotai apdengtos, kad nesusiteptų arba neperdrėktų siena.
Paviršiai su prasimušusiomis druskomis:
Dengiant paviršius su prasimušusiomis druskomis nesuteikiama garantija dėl ilgalaikio dangos patvarumo arba druskos prasimušimų sumažinimo.
Darbo eiga
Tinkami pagrindai
Laikykitės VOB, C dalies, DIN 18363, 3.1.10 ir 3.2.1 pastr. nuorodų. Pagrindai turi būti švarūs, be birių dalelių ir sausi.
Pagrindo paruošimas
Kad paviršius pasidengtų tolygiai, reikia suvienodinti pagrindo sugeriamumą.
Oro veiksnių pakenkti purškiamieji ir raižyti tinkai nugruntuojami „Sylitol®Konzentrat 111” ir voleliu dengiami faktūrą išlyginančiu tarpiniu sluoksniu, naudojant „Sylitol®Minera”. Paviršiai, kuriuose daug taisytų vietų ir net nedidelių plyšių, dengiami 1-2 kartus užpildančiu tarpiniu sluoksniu, naudojant „Sylitol®Minera”. Lygūs paviršiai dengiami „Sylitol®Minera” šepečiu, šiurkštūs – voleliu. Kad paviršiai būtų padengti lygiai, be sandūrų, reikia dengti vienu mostu užgriebiant už ką tik padengto, dar šlapio ploto. Kad nesiskirtų atspalviai patiems spalvinant spalvinamaisiais dažais, iškart sumaišykite reikiamą dažų kiekį.
Naujos ir gerai išsilaikiusios šiltinimo sistemos, kurių paviršius silikatinis, PIc (kalkinis), PII (kalkių – cemento) ir „Sylitol®Fassadenputz", „Capatect-Mineral-Leichtputz" bei „Capatect Mineralputz" tinkai pagal DIN EN 998-1, veikiant 1N/mm2:
Senas sluoksnis nuvalomas šlapiai, atitinkmais metodais. Plaunant vandens srovė negali viršyti 60°C ir slėgis neturi būti daugiau nei 60 bar. Nuvalius, duoti pakankamai laiko, kad išdžiūtų. „Sylitol® Finish 130" dengti atsižvelgiant į nuvalyto pagrindo savybes. Apaugusius dumbliais, kerpėmis, pelėsiais pagrindus pirmiausia padengti „Capatox" arba specialiais fungicidiniais „Sylitol®Finish 130-W" dažais.
PIc, PII, PIII skiedinio grupių tinkai/ mažiausias gniuždomasis stipris pagal DIN EN 998-1, veikiant 1N/mm2:
Naujas tinkas, kad sutvirtėtų ir išdžiūtų, atsižvelgiant į oro sąlygas (temperatūra 20°C ir drėgmė - 65 % ), paliekamas nepadengtas 1 sav. Esant nepalankioms oro sąlygoms, pvz. lietui ar vėjui, reikia palikti tinką džiūti ilgiau.
Seni, nešvarūs bet tvirti tinkuoti paviršiai nuvalomi rankiniu būdu arba mašinomis, laikantis teisės aktų; pvz.: plauti vandens srove arba aukšto slėgio vandens srove su smėlio priemaišomis. Vandens srovė su smėlio priemaišomis galima tik PII, PIII tinkams. Apaugusius dumbliais, kerpėmis, pelėsiais pagrindus nuplauti vandens srove ir padengti „Capatox" arba specialiais fungicidiniais „Sylitol®Finish 130-W" dažais.
Tinkas su kreidinančiu sluoksniu:
Tepantys arba kreidinantys paviršiai su vadinamuoju kreidinančiu sluoksniu mažina sankibą, todėl jis pašalinamas dengiant „Histolith®Fluat" ir nuplaunant.
Nusvidintas tinkas:
Nusvidintas paviršius, kuris truputį blizga, pašalinamas padengiant „Histolith® Fluat" ir nuplaunant.
Taisytos tinko vietos:
Taisant plyšius ar pakenktas tinko vietas, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tinkui taisyti naudojamas skiedinys atitiktų tinko tvirtumą ir faktūrą. Tinkui taisyti ypač tinka paruoštas skiedinys, kurio pagrindas – kalkės ir cementas. Taisytos vietos prieš dažant turi būti sutvirtėjusios ir išdžiūvusios, be to jas reikia kruopščiai padengti „Histolith® Fluat" tirpalu ir nuplauti. Atkreipkite dėmesį į tai, kad dengdami fluatais užgriebtumėte per 1-2 šepečių plotį nuo ištaisytos vietos. Kai taisomos tinko vietos yra didelės, tai padengti fluatu ir nuplauti reikia visą paviršių (seną ir naują tinką).
Seni mineralinių dažų sluoksniai:
Neatšokę seni dažai nuvalomi sausu arba šlapiu būdu. Atšokę, oro veiksnių pakenkti mineralinių dažų sluoksniai nušlifuojami, nugramdomi arba nuėsdinami. Po to visas paviršius kruopščiai nuplaunamas vandeniu. Gruntuojami „Sylitol®Konzentrat 111”.
Apkrovos neišlaikantys seni dispersinių dažų sluoksniai:
Visiškai pašalinami mechaniškai arba nuplaunami aukšto slėgio karšto vandens srove laikantis įstatyminių potvarkių. Nušlifuoti, nesugeriantys pagrindai gruntuojami „Sylitol®Minera”. Nušlifuoti, stipriai sugeriantys pagrindai sutvirtinami nugruntuojant „Sylitol®Konzentrat 111”. Tarpinis sluoksnis dengiamas „Sylitol®Minera”.
Apkrovą išlaikantys seni matiniai dispersinių dažų sluoksniai:
Nešvarumai ir truputį kreidinantis sluoksnis nuvalomi iki pagrindo vandens srove su slėgiu arba kitais specialiais tinkamais metodais laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių.
Byrantis tinkas:
Nuvalomas sausu šepečiu ir visas paviršius nuplaunamas vandens srove su slėgiu laikantis įstatymų reikalavimų.
Mineralinis ir silikatinis termoizoliacinių sistemų tinkas:
Nešvarūs, dumblių pakenkti pagrindai nuvalomi silpna vandens srove su valymo priemonėmis, laikantis įstatyminių potvarkių. Nevalyti mechaniškai. Apkerpėjęs ar dumblių pelėsio pakenktas tinkas apdorojamas „Capatox” pagal instrukciją. Dengiamas specialiais fungicidiniais dažais „Sylitol®Finish 130 W".
Smiltainis, plytų mūras:
Dažyti tinka tik šalčiui atsparios išorinės plytos, kuriose nėra į paviršių patenkančių ir dažančių intarpų, kaip antai: smėlio ir molio gumulų. Siūlės turi būti be plyšių ir be sankibą mažinančių sandarinimo priemonių ar pan. Prasimušusios druskos nuvalomos sausu šepečiu.
Tepantys paviršiai per visą plotą padengiami „Histolith® Fluat" tirpalu ir nuplaunami. Stogo, langų ir grindų jungtys turi būti atliktos pagal Silikatinių plytų sąjungos direktyvas (žr. BFS atmena -nuoroda Nr.2).
Akmens apdorojimas:
Natūralūs akmenys turi būti tvirti, sausi, be prasimušusių druskų. Oro veiksnių pakenkti akmenų paviršiai prieš dažant sutvirtinami kelis kartus padengiant „Histolith® Steinfestiger".
Nešvarūs akmenys valomi vandens srove su slėgiu laikantis įstatymų reikalavimų įstatyminių potvarkių. Akmenys taisomi ne tinko skiediniu, bet akmens pakaitalo medžiagomis. Ištaisytos vietos turi būti gerai sutvirtėjusios, prieš dažant kvalifikuotai padengtos fluatu ir nuplautos.
Kylanti drėgmė pagreitina dažų sluoksnių irimą. Ilgalaikis poveikis kovojant su šiuo reiškiniu gaunamas tik įtaisius horizontalią izoliaciją. Geras ir ilgam veiksmingas sprendimas yra sanuojančio tinko sistemos „Histolith® Trass–Sanierputz" naudojimas.
Ypač senuose pastatuose pravartu įrengti sausas ir išgarinimo zonas, t.y. tarp cokolio ir žemės supilant filtrinį žvyro sluoksnį.
Dengimo būdas
„Sylitol®Finish 130” galima dengti voleliu, teptuku arba beoriu purkštuvu.
Beoris purkštuvas
Purškimo kampas 50°
Purkštukas 0,023–0,027″
Purškimo slėgis 150–180 bar.
Prieš purškiant, dažus gerai išmaišyti ir perkošti.
„Sylitol®Finish 130-W” dengiami tik teptuku arba voleliu.
Sluoksnių sandara
Silpnai ir tolygiai sugeriantis tinkas, smiltainis, silikatinių plytų mūras ir gruntuoti pagrindai: atitinkamai paruošus gruntuojama mišiniu- „Sylitol®Finish 130/ Sylitol®Finish 130-W″ atskiedus iki 10 % „Sylitol-Konzentrat 111”. Baigiamasis sluoksnis dengiamas, atskiedus iki 3 % „Sylitol®Konzentrat 111”.
Stipriai ir netolygiai sugeriantis tinkas, byrantis tinkas :
Atitinkamai paruošus gruntuojama mišiniu - 1-2 dalys „Sylitol®Konzentrat 111” ir 1 dalis vandens, šepečiu sočiai įtrinant. Stipriai sugeriantis tinkas gruntuojamas du kartus dar neišdžiūvus pirmajam sluoksniui. Tarpinis „Sylitol®Finish 130/ Sylitol®Finish 130-W″ sluoksnis dengiamas atskiedus iki 10 % „Sylitol®Konzentrat 111”. Baigiamasis sluoksnis dengiamas atskiedus iki 3 % „Sylitol®Konzentrat 111”.
Kaip išlyginamasis dažų sluoksnis:
Ne anksčiau kaip po 7 faktūrinio tinko prastovos dienų (nelygu oro sąlygos). Prireikus „Sylitol®Finish 130/ Sylitol®Finish 130-W" skiesti 3% „Sylitol®Konzentrat 111". Dengiant tinko spalvos išlyginamąjį dažų sluoksnį, paprastai pakanka 1 darbo ciklo. Apipavidalinant spalvotais dažais, reikia 2 darbo ciklų: padengti grunto ir baigiamąjį sluoksnius.
„Sylitol®Finish 130-W″ padengti dviem sluoksniais, tuomet užtikrinama pakankama apsauga nuo grybelių ir pelėsių.
Sąnaudos
Lygiems pagrindams sunaudojama 150-250 ml/m2 vienam sluoksniui, šiurkštiems – atitinkamai daugiau. Tikslus sunaudojimo kiekis nustatomas, padengus bandomąjį plotą.
Dengimo sąlygos
Žemiausia temperatūra dengiant ir džiūnant:
Pagrindo ir aplinkos temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +8°C.
Džiūvimas/Džiūvimo trukmė
Kai oro temperatūra +20°C ir santykinis oro drėgnumas 65 %, paviršius džiūsta mažiausiai 12 val. ir tik tuomet galima dengti sekantį sluoksnį. Po 24 val. paviršius tampa atsparus lietui. Kai temperatūra žemesnė ir santykinis oro drėgnumas didesnis, džiūsta ilgiau.
Įrankių plovimas
Panaudoti įrankiai iškart plaunami vandeniu, esant reikalui įpilama indų ploviklio. Pertraukų metu įrankiai laikomi dažuose arba vandenyje.
Nuorodos
Šviesumo koeficientas < 20 netinka sudėtinėms termoizoliacinėms sistemoms.
Išlyginamasis dažų slukosnis neatlieka jokios techninės funkcijos, tik apsaugo nuo nuspalvintų tinkų spalvos nevienodumo.
Negalima dengti, kai paviršiai apšviesti tiesioginių saulės spindulių, lyjant, kai labai didelis oro drėgnumas (rūkas) arba pučiant stipriam vėjui. Esant reikalui pastoliai apdengiami apsauginiu brezentu. Saugokitės nakties šalnų. Negalima dengti emalinių dažų sluoksnių, pagrindų su prasimušusiomis druskomis, plastiko ir medienos.
Netinka dengti horizontalių paviršių, kuriuos veikia vandens apkrova. Dengiant paviršius su nedideliu nuolydžiu, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vandens nutekėjimas būtų nepriekaištingas.
Tamsių spalvų dažų sluoksnyje, veikiant mechaninei apkrovai, gali atsirasti šviesių dryžių. Tai visų matinių fasadinių dažų savybė.
Kai pagrindai tankūs, vėsūs arba kai dėl atmosferos veiksnių poveikio paviršius džiūsta lėčiau, veikiant drėgmei (lyjant lietui, tvyrant rūkui, esant rasai), ant paviršių gali atsirasti gelsvų, skaidrių, truputį blizgių ir lipnių pagalbinės medžiagos patako pėdsakų. Šios pagalbinės medžiagos yra tirpios vandenyje, todėl gausiu kiekiu vandens, pvz., daug kartų stipriai palijus, jos nusivalo pačios. Dėl to išdžiūvusio sluoksnio kokybė nenukenčia. Jei reikia dengti nedelsiant, patakas sudrėkinamas ir po kurio laiko visiškai nuplaunamas. Papildomai gruntuojama „CapaGrund Universal". Tinkamomis oro sąlygomis tokių patako pėdsakų neatsiranda.
Fasadų paviršiams, kurie dėl specialių objekto sąlygų arba oro atmosferos veiksnių yra daugiau veikiami drėgmės nei įprastai padidėja apaugimo dumbliais, kerpėmis rizika. Tokiu atveju pakenktiems paviršiams patariame naudoti specialų „Sylitol®Finish 130-W " produktą, kuriame yra veikliųjų medžiagų, laikinai sustabdančių dumblių bei kerpių augimą.Pataisytų vietų žymės paviršiuje priklauso nuo daugybės veiksnių, todėl yra neišvengiamos (BFS atmena Nr. 25).
Variniai vamzdžiai ( vario jonai lietuje ) reaguodami su „Sylitol®Finish 130" sudėtinėmis medžiagomis, paviršių nudažo rudai. Todėl varines vietas būtina apsaugoti nuo oksidacijos arba tokiems paviršiams naudoti mūsų produktus „Sylitol Fassadenfarbe" arba „Histolith SolSilikat".
Sąveika su kitomis dažymo medžiagomis:
Norint išlaikyti specifines savybes, „Sylitol®" produktai negali būti maišomi su kitomis dažymo preimonėmis.
Apdengimo priemonės:
Kruopščiai apdenkite plotus aplink dažomą paviršių, ypač stiklą, keramiką, emalinius paviršius, klinkerį, natūralų akmenį, metalą ir natūralią arba dažyve dažytą medieną. Dažų tiškalus iškart nuplaukite dideliu kiekiu vandens.
Pučiant stipriam vėjui pastolius apdenkite apsauginiu brezentu.
Priemonės, susijusios su konstrukcija:
Išsikišusios dalys: karnizai, palangės, atbrailos ir kt. turi būti kvalifikuotai apdengtos, kad nesusiteptų arba neperdrėktų siena.
Paviršiai su prasimušusiomis druskomis:
Dengiant paviršius su prasimušusiomis druskomis nesuteikiama garantija dėl ilgalaikio dangos patvarumo arba druskos prasimušimų sumažinimo.