Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su slapukų politika.
THERMORY Termomediena
Termomediena - tai karščiu ir garais apdorota mediena. Terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia jos savybes – ji tampa tvaresne, pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacija. Pakitusi mediena beveik nesitraukia ir nesikraipo, ilgiau išlaiko naujumo įspūdį.
Įmonė „Thermory“ termiškai apdorotos medienos grindų ir fasadų gamybai naudoja konservuotų vandens garų ir karščio būdą. Viso terminio apdorojimo proceso metu stengiamasi išlaikyti vienodas sąlygas, t.y. apdorojimo kameroje išlaikyti tą patį temperatūros ir drėgmės lygį. Tai suteikia galimybę partija iš partijos išgauti vienodą gaminių kokybę. Matavimo prietaisai padeda kameroje dirbantiems įrenginių operatoriams kontroliuoti visus proceso parametrus – laiką, temperatūrą ir drėgnumą.
Trys svarbiausios proceso fazės yra:
1) džiovinimas iki 0 % medienos drėgnumo;
2) temperatūros pakėlimas iki 190 - 2150C;
3) atvėsinimo ir drėgmės grąžinimo procesas.
1pav. Termomedienos apdorojimo proceso diagrama
Pagal apdorojimo lygį ir paskirtį Termomediena skirstoma į dvi standartines klases:
Termo-S – šiaurietiškos pušies, uosio ir kitos rūšies mediena kaitinama iki 190°C, tinka vidaus apdailai: vidaus ir pirties dailylentėms;
Termo-D – šiaurietiškos pušies ir uosio mediena kaitinama iki 215°C, t Stipriau apdorota (Termo-D klasės) Termomediena praranda plastiškumą ir tampa trapesne, todėl iš jos nerekomenduojame statyti apkrovas patiriančių konstrukcijų, nebent papildomai jas sutvirtinsite
Apdorojimo klasė |
Termo-S |
Termo-D |
Apdorojimo temperatūra |
190oC |
215oC |
Atsparumas aplinkos poveikiui |
+ |
++ |
Plastinės savybės |
Nekinta |
- |
Spalvos tamsumas |
+ |
++ |
Matmenų stabilumas |
+ |
++ |
2pav. terminio apdorojimo poveikis pagal klases
Dėl puikios estetinės išvaizdos ir stabilių matmenų šie gaminiai idealiai tinka tiek vidaus, tiek lauko apdailai. Produktas yra ekologiškas, nes jokių chemikalų nenaudojantis, apdorojimas užtikrina, kad Termomediena nekenkia nei žmonėms, nei aplinkai. Ji neprilygstama ten, kur tenka atlaikyti didelius temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl ypač tinka pastatų apkalimui, terasoms, balkonams, tvoroms ir pirtims.
Išskirtinį Termomedienos tvarumą sąlygoja hemiceliuliozės (cukraus darinių) sunykimas: medienoje. Nebelieka medžiagų, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai ir bakterijos, jos nebegraužia vabalai ūsuočiai, kirvarpos ir kiti medienos graužikai. Taip pat terminis apdorojimas sąlygoje papildomus teigiamus pokyčius:
- Medienos drėgmė sumažėja iki 5-7%, o susitraukusios medžio poros prastai sugeria vandenį, todėl žymiai pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacinės savybės (+25%).
- Pasišalina arba sudžiūva sakai, todėl medienos paviršius būna švarus ir be sakų.
- Nelieka jokių kenksmingų medžiagų (pvz., formaldehido), todėl Termomediena yra ekologiška ir saugi tiek vidaus, tiek lauko apdailai.
- Sunaikinamos visos bakterijos, Termomediena tampa sterilia.
Termiškai, be jokių chemikalų apdorotos pušinės dailylentės lauko sąlygomis tarnauja daugiau nei tris dešimtmečius, o terasinės lentos – maždaug 15-20 metų. Pastarosios laiko mažiau dėl didesnio mechaninio dėvėjimosi ir apkrovų.
Termomediena gaminama iš kelių rūšių medienos, tokių kaip pušis, eglė, uosis ir keletas egzotinių rūšių. Ji pasižymi maloniu kvapu ir sodria ruda spalva, persmelkusia medį iki pat jo šerdies. Kuo aukštesnė apdorojimo temperatūra, tuo tamsesnė spalva. Medienoje išlieka tik natūralaus medžio ypatybių sąlygoti spalviniai netolygumai, tokie kaip šakų žymės ir rievės. Veikiama ultravioletinių spindulių medienos spalva kinta, įgyja pilkšvą sidabrinį atspalvį, tad norint ją išlaikyti reikia padengti paviršių apsaugančia priemone su pigmentu.
Veikiant UV spinduliams su laiku medis įgauna šviesiai pilką atspalvį. Šis medienos papilkėjimas yra natūralus procesas ir neturi jokios įtakos jo ilgaamžiškumui. Tam, kad medienos spalva ilgiau išsilaikytų, rekomenduojama po išklojimo mažiausiai kartą per metus medieną alyvuoti. Tokiu būdu aliejus uždaro medienos poras ir į medieną ne iš karto įsigeria nešvarumai, kas palengvina ir jos valymą. Naudoti galima bet kokį prekyboje esantį aliejų, skirtą termiškai apdorotai medienai. Termiškai apdorota mediena prieš alyvavimą būtinai turi būti gerai nuvalyta.
Lentų tvirtinimui varžtai ir kitos tvirtinimo medžiagos turi būti iš nerūdijančio plieno, tam kad rūdijantis metalas grindų paviršiuje neiššauktų tamsių dėmių. Mes rekomenduojame naudoti gylio ribotuvą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad lentoms po priveržimo būtų paliktas laisvumas taip vadinamam „vaikščiojimui“:
- iš kraštų mažiausiai 20 mm;
- iš galų mažiausiai 40 mm.