Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su slapukų politika.
Medžio ir plastiko kompozito terasinė ir fasado danga
WPC (Wood Plastic Composite) tai medžio ir plastiko gaminys, kuris išlaiko geras medžio ir plastiko savybes ir sujungia viską į vieną visumą. WPC terasa ir fasadas yra naujas, inovatyvus, ilgaamžis ir tuo pačiu madingas produktas. Visos skirtingos natūralios gamtos spalvos suteikia galimybę iki smulkmenų suderinti vizualiai patrauklų ir estetišką terasos vaizdą: kiemo terasose, sodo takeliuose, lodžijose ir balkonuose, prie baseinų, pirčių ir ežerų montuojant takelius ir lieptelius, parkuose. Rinkoje galima rasti skirtingų receptūrų gaminių, kuriuose skirtingomis proporcijomis maišomas plastikas ir medžio dulkės. Kiekvienas dalių santykis suteikia skirtingas galutinio produktų elastingumo ir tvirtumo savybes. Pagal ilgalaikius bandymus ir terasų įrengimo metodikas optimaliausias yra 60-70% medžio dulkių ir 30-35% pirminio HDPE santykis, kuris užtikrina produkto ilgalaikiškumą ir atsparumą atmosferos poveikiui. Visi WPC gaminiai turi šiuos pagrindinius privalumus:
- Paslėptas tvirtinimas;
- Estetiškos išvaizdos;
- Nedegios;
- Paprastai ir greitai sumontuojamos;
- Atsparios vandens garams, drėgmei, tiesioginiam vandeniui;
- Atsparios šalčiui, temperatūrų svyravimams, saulės poveikiui;
- Neturi medienai būdingo pleišėjimo, skilimo, šakų;
- Neslidžios netgi esant visiškai šlapiam paviršiui;
- Lengvai įveržiami tvirtinimo elementai, angos vieta neskyla;
- Nereikia papildomai impregnuoti;
- Galima valyti aukšto slėgio plovimo įrenginiais;
- Nereikalauja papildomos priežiūros;
- Atrodo kaip medis, švelnus kaip medis – tiesiog “Amžinas medis“.
Lietuvoje galima įsigyti įvairios WPC produkcijos, už labai skirtingas rinkos kainas. Tas kainas dažnai nustato sudedamųjų dalių proporcijos ir gamybos principai bei specifikacija. Norint išlaikyti geresnius tvirtumo parametrus WPC lentos gaminamos storesnės platesnės, naudojamos neaiškios priemaišos, kurios laikui bėgant iššaukia spalvos pakitimus. Atsižvelgiant į tai WPC produkciją galima suskirstyti į tris kainų Lygius:
- Ekonominė klasė – tai žemos kainos WPC produkcija, kurios gamybai naudojamas mažesnis kiekis medžio dulkių ir naudojamas perdirbtas plastikas. Produkcijos tarnavimo laikas pakankamai trumpas, nes veikiant UV spinduliams ir kintant temperatūrai atsiranda trūkimai, nublukimai ir lūžiai. Lentos yra elastingesnės, nelaiko didelių apkrovų, jaučiamas siūbavimas
- Vidutinė klasė – tai aukštos kokybės WPC produkcija, kuriai naudojamas didesnis medžio dulkių kiekis, jos atsparesnės UV poveikiui, neskyla, nesikraipo yra tvirtos. Naudojami kokybiški pigmentai ir pirminis HDPE ir PVC plastikas. Produkcija atlaiko dideles apkrovas, paviršius atsparesnis braižymuisi, visa lenta yra homogeninės masės. Lentos sienelių storis yra stambesnis, santykinis svoris didesnis
- Aukščiausia klasė – tai aukštos kokybės ir aukštos kainos produkcija, gaminama pagal naujausias spaudimo ir sudedamųjų dalių paruošimo technologijas. Turi labai geras taškinio apkrovimo jėgas. Naudojama tik rinktinė mediena, rišančios medžiagos turi labai didelį atsparumą dilimui. Dažniausiai tokios lentos yra pilnavidurės, todėl gali būti naudojamos įvairios paskirties ir intensyvaus naudojimo pastatuose, parkuose, terasose. Galimas įvairesnis spalvų ir raštų pasirinkimas. Galima išgauti ir tikrovišką medžio imitaciją. Kainos lygis yra panašus į egzotinių tropinių kraštų medienos kainas.
UAB Serfas Lietuvos ir Pabaltijo rinkoms gali pasiūlyti vidutinės klasės, aukšto kokybinio lygio terasinių lentų. Pristatoma produkcija turi visus sertifikatus užtikrinančius kokybę ir ilgalaikiškumą. Produkcija Lietuvoje žinoma WOOMAX prekiniu ženklu. WooMax medžio plastiko kompozito lentos pagamintos iš:
- bambuko medžio dulkės - 60%
- aukšto spaudimo polietilenas (HDPE) - 30%
- priedai - 10%.
Prekyboje palaikomos 5 pagrindinės spalvos tuščiavidurės ir pilnavidurės lentos. Woomax išskirtinumas, kad naudojamas pirminis HDPE plastikas. Kaip ir visa WPC produkcija nereikalauja išskirtinės priežiūros, gerai laiko apkrovas, spalvos blukimas minimalus.
Kad terasa tarnautų ilgiau reikalinga teisingai įrengti terasos pagrindą. Neteisingai įrengti poliai bei sudėti skersiniai neapsaugos nuo atsirandančių defektų net ir aukščiausios klasės WPC produkcijos. Atsiradę papildomi vidiniai įtempimai negrįžtamai gali pakenkti fizikinėms lentų savybėms. Pateikiame teisingą ir daugumai terasinių lentų sistemų tinkančia montavimo instrukciją.
Montavimas ir priežiūra
Minimalus 0,4 cm tarpas tarp lentų ir kitų kietų konstrukcijų;
Norėdami išvengti šilumos ir drėgmės susikaupimo, užtikrinkite, kad konstrukcija nuolat natūraliai vėdintųsi.
PAGRINDO PARUOŠIMAS:
Woomax terasinės sistemos pagrindo paruošimas yra panašus kaip lengvų statinių pagrindo (pamato) paruošimas. Terasos pagrindas gali būti: Betoniniai blokai, išdėstyti ant sutankinto smėlio ar smėlio–žvyro pakloto; Suplūkto smėlio sluoksnis (10 – 15 cm), stabilizuotas su cementu; Monolitinė betoninė arba gelžbetoninė plokštė; Plieninės, medinės, aliuminės grotelės ant pamato atramų, kurios gali išlaikyti atitinkamas apkrovas. Ruošiant pagrindą, būtina pasirūpinti: Skersinių sijų hidroizoliacija; Vandens nuvedimu iš po terasos, įskaitant vandeniui nepralaidaus pagrindo nuolydį. Minimalus vandeniui nepralaidaus pagrindo nuolydis – 1%.
SKERSINIŲ SIJŲ MONTA VIMAS:
Skersinės sijos yra nešantieji elementai, todėl turi visu ilgiu priglusti prie pagrindo. Skersines sijas būtina pritvirtinti prie terasos pagrindo, savaiminio sriegimo medsraigčiais ar smeigėmis ir pan. Skersines sijas reikia išdėstyti ant vandeniui nepralaidaus pagrindo vandens nuotėkio kryptimi. Skersinėms sijoms gali būti naudojami aliuminio, metalo profiliai, kietmedis. Naudojant metalinius skersinius, rekomenduojama naudoti gumines tarpines. Maksimalus atstumas tarp skersinių sijų turi būti 40 cm, nuo sienų ir kitų elementų – mažiausiai 10 mm. Sujungiant skersines sijas pagal ilgį, jas būtina sutvirtinti tarpusavyje.
LENTŲ MONTAVIMAS:
Woomax lentos montuojamos tvirtinimo laikikliais. Laikikliai tvirtinami prie skersinių sijų su savaiminio sriegimo medsraigčiais, priklausomai nuo skersinių sijų medžiagos. Tvirtinimo laikiklių nustatymui naudokite tik savaiminio sriegimo medsraigčius arba sraigtus su paslėpta galvute. Prieš sudedant lentas, būtina parinkti sudėjimo pradžios pusę ir sudėti visas lentas viena kryptimi. Montažo tarpas tarp lentų turi būti 4-5 mm. Sujungiant lentas pagal ilgį, sujungimo vietoje būtina patalpinti dvi skersines sijas ir pritvirtinti du standartinius laikiklius. Sujungiant lentas pagal ilgį, rekomenduojama išdėstyti jas pakaitomis su mažiausiai 50 cm poslinkiu jau išdėstytos eilės atžvilgiu. Montavimo tarpas tarp lentų galų ir sienos turi būti 10 mm. Lentas pradedama montuoti nuo pradžios laikiklių nustatymo ant kiekvienos skersinės sijos pasirinktoje pradinėje terasos pusėje. Pirma lenta užfiksuojama pradžios laikiklyje ir sutvirtinama su standartiniu laikikliu iš kitos pusės. Kitos lentos fiksuojamos ir tvirtinamos su standartiniais laikikliais. Maksimalus lentoje padarytos angos (pvz. apšvietimo nustatymui) diametras negali viršyti 60 mm. Atviros klojinio iš terasos lentų pusės (galai ir išilginės pusės) gali būti užbaigtos galiniu profiliu, pritvirtinamu savaiminio sriegimo medsraigčiais.
VALYMAS IR TECHNINĖ PRIEŽIŪRA
Lengvai valosi, nereikia naudoti specialių valymo priemonių. Galima valyti aukštu vandens slėgiu, kai slėgis neviršija 80 barų. Valymui negalima naudoti valymo mašinų. Norint užtikrinti gerą vandens nuotėkį nuo terasos, būtina reguliariai valyti tarpus tarp lentų. Riebalų ir tepalo dėmių valymui naudojamos buitinės valymo priemonės. Draudžiama naudoti tirpiklius! Dėmes būtina pašalinti, vos tik joms atsiradus, negalima dėmei leisti išdžiūti ir įsiskverbti į medžiagą. Dėmė šalinama vandeniu ir valymo priemonėmis arba kanceliariniu trintuku. Jeigu dėmė išdžiūvo ir įsiskverbė į medžiagą, būtina atsargiai išvalyti dėmę su plovimo priemone, naudojant aukštą slėgį.